Чи доцільно переходити на диференційований облік електроенергії?

15 Грудня, 2015

Li4ulnuk1

Обленерго закликають українців переходити на двозонний облік енергії задля зменшення навантаження на мережі. За твердженням енергетиків, кожен двозонний лічильник не тільки дозволяє окремому побутовому абоненту суттєво заощаджувати кошти, а й додає стійкості об’єднаній енергосистемі.

Сьогодні стрибкоподібне споживання електричної енергії протягом доби: рівномірне навантаження вранці та вдень, пікове – увечері та провал уночі, завдає Україні неабияких збитків. За словами фахівців, різниця між максимальним та мінімальним споживанням електричної потужності, яка у зимовий період складає понад 8000 МВт, а у літній – 5000 МВт, призводить до значних витрат палива на теплоелектростанціях, які змушені щоденно запускати-зупиняти близько 10 енергоблоків, та зростання вартості електричної енергії.

Змістивши основну частину споживання електричної енергії на нічний час, населення, частка якого у структурі електроспоживання країни становить близько 30%, зможе не тільки заощадити кошти на оплаті за електроенергію, а й запобігти аварійним знеструмленням, вважають фахівці, наголошуючи, що найголовніше – не застосовувати енергоємні електроприлади з 8 до 11 години та з 17 до 22 години.

Наразі механізм диференційованих за часом тарифів на електроенергію не користується популярністю серед українців. Згідно з даними, частка побутових абонентів, які розраховуються за диференційованими тарифами, становить близько 0,8% від загальної кількості. У 2014 році такі споживачі використали приблизно 2,0% від спожитої населенням електричної енергії.

Енергетики нагадують, що з 1 квітня 2015 року побутові абоненти, які перейшли на двозонний облік споживання електроенергії, сплачують 0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години) та повний тариф у інші години доби.

Варто зазначити, що встановлення двозонного обліку енергії виправдане лише у разі, якщо місячне споживання електрики сягає 500 кВт і більше.

До економії та вибору альтернативних джерел енергії треба підходити комплексно, враховуючи, перш за все, рівень енергоефективності будинку – якість утеплення стін та даху, наявність енергозберігаючих вікон. Згідно з інформацією енергетиків, для переходу на двозонний облік електроенергії необхідно звернутися із заявою у приймальню районного відділу, маючи із собою оригінали та копії паспорта та ідентифікаційного коду. Далі оплатити послугу зі стандартизації лічильника – 275 гривень, і укласти договір з організацією на його заміну та монтаж. За умови, що у наявності будуть відповідні лічильники та не буде черги на стандартизацію, обслуговування заявки займе 15 днів. Орієнтовна загальна вартість заміни, із ціною самого лічильника та всіх послуг, становить близько 2 тис. гривень. Для встановлення електрокотла необхідно замовляти нову технічну документацію для збільшення потужності споживання домогосподарством при умові, що є технічна спроможність її забезпечити.

Джерело: http://ecotown.com.ua/news/CHy-varto-perekhodyty-na-dvozonnyy-oblik-elektroenerhiyi/