На газовому пайку: Україна переходить на солому, торф і вугілля

16 Липня, 2015

На газовому пайку: Україна переходить на солому, торф і вугілля

Житомирська область вирішила скористатися шансом відмовитися від блакитного палива агресора і перейти на солому, буре вугілля і торф у питаннях опалення соціально-значущих приміщень.

Зараз в Житомирській області функціонує 920 котелень, з яких газове паливо використовує 531 (або 58,1%). Відповідно до поставленого наразі урядового завдання, скоротити споживання палива на 50%, область може розраховувати тільки на 70 млн. куб. м газу. Цього року планувалося перевести – вже червень, а все ще тільки на папері – на альтернативні види палива 58 котелень у регіоні (8%). Проте за нових умов цей відсоток доведеться значно збільшити.

Частина об’єктів можна перевести на електроопалення, але в такому випадку необхідно реконструювати мережі. Все впирається в гроші. Правда, є ще три ресурси «альтернативного» палива, на яке могли б перейти котельні, вважають в облдержадміністрації, – це солома, торф і буре вугілля, які теж треба видобути.

У свою чергу менш оптимістично підходить до питання Черкаська область, що обіцяє скоротити споживання російського газу на 30%. Насамперед, споживання газу уріжуть комунальним закладам.

Читайте також: Україна шукає альтернативу російському газу – доцільно переходити на торф і пелети

Джерело: http://www.dengi-info.com/news/188188-na-gazovom-payke-ukraina-perehodit-na-solomu-torf-i-ugoly-.html