Опалювати торф’яними брикетами втричі дешевше ніж газом?

26 Січня, 2016

Gorinnya bruketu

50-річний Олександр Тарасов з села Стара Чортория Житомирської області вирішив заощадити на опаленні. У 2014-му замінив газовий котел на твердопаливний. Опалювати брикетами порадив сусід.

– Тисяча “кубів” газу коштує 3600 гривень. Це дорівнює двом з хвостиком тоннам брикету. Різниця суттєва, – розповідає Тарасов. – Ризикнув і купив партію, привіз причепом. Завантажив в невелику комору. Всі брикети однакового розміру, вкладаються компактно. Вийшла акуратна висока кладка. На складі, де купував, гарантували, що брикети спокійно витримають три дні під дощем. З ними менше клопоту, ніж з дровами – не треба ні рубати, ні висушувати. Набрав кілька штук в ящик, приніс в будинок – і можна спокійно опалювати.

Попіл з торфу теж використовує. Удобрює грунт для розсади, утеплює квітник.

Попит на торф сьогодні перевищує пропозицію. Це прекрасна альтернатива природному газу, вугіллю і дровам. Торф’яний брикет майже втричі дешевше за газ та на 30% – вугілля. Найбільші підприємства з виробництва торфу розташовані у Волинській, Житомирській, Рівненській та Чернігівській областях. У цих регіонах їм опалюють будинки, школи та лікарні. Добутий на полях торф висушують, транспортують на заводи і брикетують в пресах.

Торф’яні брикети горять довше дров. Не розкидають іскор і дають можливість регулювати висоту полум’я. Коли тяга велика, в котлі гуде, тепловіддача буде висока. Це найкраще для того, щоб швидко прогріти приміщення. А коли потрібно підтримати тепло, тягу можна прикрутити. Брикет в попелі довго буде тліти, підтримуючи цілком комфортну температуру. Вранці вилазити з-під ковдри не буде проблемою.

Паливні брикети не містять шкідливих домішок, не виділяють отруйних речовин. У деяких котлах занадто малий отвір для завантаження палива. Тоді брикети подрібнюють. Але вони не втрачають властивостей.

Продукція сертифікована, відповідає державним стандартам. Роздрібна ціна тонни брикету насипом становить 1100 гривень плюс доставка. Для великих партій остаточну вартість визначаємо за домовленістю.

“Житомирторф” пропонує паливні брикети, а також – торф паливний і сільськогосподарського призначення за прийнятною ціною.

Джерело: http://ibud.ua/ru/novost/topit-torfyanymi-briketami-vtroe-deshevle-chem-gazom-16849