Ринок пелет займає важливу нішу в паливному секторі національної економіки

1 Липня, 2015

Торфяні пелети

Швидкими темпами росте виробництво і споживання енергії, яка походить з біомаси, а це в свою чергу дає великий потенціал для розвитку. Таку оцінку дали спеціалісти Європейської біоенергетичної асоціації (AEBIOM) в своєму  черговому звіті. Європа перевищує за цим показником всі інші країни світу в чотири рази.
Європейський ринок в 2013 році спожив 19 мільйонів тонн пелет для теплопостачання і енергетичних підприємств. Є перспектива росту цих показників, оскільки обидва сектори споживання пелет мають тенденцію розвитку. Європа суттєво випереджує Сполучені Штати Америки та Канаду, де виробництво пелет росте, але їхня кількість суттєво менша європейської. У 2013 році Канада та США виробили відповідно 3,2 та 4,5 мільйонів тонн пелет.

Котел_мех подача

Європейський сектор має дуже стрімкий розвиток та продовжує зростати. В 2013 році виробництво пелет в Європі склало 12,2 мільйонів тонн. Відбувається значний імпорт з Північної Америки (Канада і США).
Звіт AEBIOM показує, що кінцеве споживання теплової енергії та електроенергії з біомаси і транспортного біопалива зросло до 102 мільйонів тонн умовного палива (одиниця переводу енергетичного потенціалу – метрична тонна нафти має теплотворну здатність 10 тисяч ккал/кг).
Відбувається перевищення планованих показників використання біомаси на 9 % від тих планів, які передбачали європейські уряди.
Цей сектор має значний вплив на економіку. Ринок біомаси дає роботу близько 490 тисячам європейців.
Джерело:http://ecotown.com.ua/news/Rynok-pelet-shchoroku-staye-vse-vazhlyvishym-sektorom-ekonomiky-/