Сучасні твердопаливні піролізні котли забезпечують ККД до 90 %

9 Липня, 2015

Сучасні твердопаливні піролізні котли забезпечують ККД до 90 %

Для економного використання альтернативних джерел палива, а саме, для отримання додаткової кількості тепла від спалювання торфу, торф’яних пелет, торф’яних брикетів, агропелет, дров і т.д. застосовують піроліз. Це розкладання твердого палива під впливом температури.

Для загоряння твердого палива його підпалюють – нагрівають до температури піролізу і загоряння продуктів піролізу. Це можливо при температурі 300 С. Для стійкого горіння потрібен розігрів до 500 … 650 С. При звичайному горінні одночасно відбуваються два процеси: піроліз (термічне розкладання) і горіння отриманих продуктів піролізу. Піролізне горіння – складний процес, створений людиною для ефективного отримання тепла.

Читайте також: Опалення пелетами дешевше і економніше порівняно з опаленням газом

Для реалізації такого ефекту використовуються піролізні котли. Термічний розклад твердого палива (торфу, торф’яних пелет, торф’яних брикетів, агропелет, дров і т.д.) і горіння продуктів піролізу відбувається окремо. Для цього існують дві камери. В одній відбувається піроліз, у другій горіння. Між ними є сопло (пальник), де до піролізний газу домішується необхідний для повноцінного горіння повітря. У нижній камері піролізний газ горить як природний газ.

Паливом для такого котла є торф, торф’яні пелети, торфяні брикети, агропелети, дрова, і т. П. Не можуть використовуватися газ, нафта, вугілля – оскільки це вже продукти розкладання органіки.

Піролізні котли виготовляються з котельної сталі, яка гарантує їм довготривалу роботу. Сопло або пальник мають значно менший термін експлуатації. Вони виготовляються з кераміки (шамоткі) і можуть вигоряти або отримати механічне пошкодження.

Варто звернути увагу на те, що ефективність піролізного котла підвищується при його роботі на високих температурах. Тому одного завантаження вистачає на 3-4 години роботи при видачі номінальної кількості тепла. У режимі довгого горіння котел з такої ж кількості дров видасть менше тепла. Відбір меншої кількості тепла призводить до вивітрювання через димохід невикористаного тепла.

При роботі піролізного котла майже відсутній дим, що робить його екологічнішим. Повністю спалюється чадний газ. Коефіцієнт корисної дії – 90%.

Читайте також: Бердичів запустив в експлуатацію біопаливну котельню, що є найпотужнішою в Житомирській області

Джерело: http://ecotown.com.ua/news/Novi-pirolizni-kotly-mayut-KKD-do-90/