Торф, деревина, лушпиння, солома, кукурудза є джерелом виробництва пелет

25 Червня, 2015

Заміщення газу при опаленні будівель може відбуватися із застосуванням торфу та відходів сільськогосподарського виробництва. Але процес вироблення тепла таким способом є нестабільним та вимагає багато ручної праці при обслуговуванні котла. Прогресивнішим способом є використання пелет, котрі отримують з біопалива на спеціальних технологічних лініях або за допомогою окремого пристрою. Характеристики такого палива є нормативними і пелети піддаються автоматизованій подачі в котли.
 
Пелети це невеликі гранули у формі циліндру стандартного розміру. Подрібнену біомасу, котрою може бути торф, лушпиння соняшника, солома, кукурудза, спресовують і отримують паливо з теплотворною здатністю в межах 5 кВт*год з  кілограма палива. Така кількість тепла від пелет замінює 0,5 л дизельного палива або 1,6 кг дров.

Генератор

Переваги пелет наступні:
– можна чітко вирахувати потребу палива і замовити необхідну кількість, що не завжди вдається зробити при використанні дров;
– займають набагато менше місця;
– можуть пакуватися в поліетиленові мішки по 15 кг, що робить складування зручним та чистим;
– мають екологічніші показники спалювання – зола отримується в межах 0,5-3%;
– пристосовані для автоматизованої подачі з бункера в котел, що дозволяє кількаденні перерви у завантаженні бункера.

Схема котла на пелетах

При виборі котла на пелети варто скористатися порадами спеціалістів та підібрати котел «без запасу». Надлишкова потужність котла приводить до використання його на меншій температурі, а це знижує коефіцієнт корисної дії і приводить до конденсату на зовнішніх стінках котла і є ризик появи іржавіння ззовні.
Пелетні котли комплектують шнеком і бункером, що створює повний комфорт для споживача. Не автоматизується видалення золи. Але останньої повинно бути від 0,5 до 3 кг при спалюванні кожних 100 кг пелет.Варто слідкувати за чистотою теплообмінника і проводити регулярну чистку, щоб отримувати нормативну віддачу тепла від пелет.
Джерело: http://ecotown.com.ua/news/Derevyna-torf-lushpynnya-soloma-kukurudza-peretvoryuyutsya-v-pelety/