Навчальні та медичні заклади України відмовляються від газу північного сусіда

16 Червня, 2015

Kotel-1024x811

Школи і лікарні Волинської, Житомирської, Сумської та Одеської областей відмовлялися від російського газу і активно переходили на альтернативні види палива (торф’яні пелети, торф’яні брикети, торф фрезерний паливний, енергетичну лозу, деревні і агропелети) навіть в розпал опалювального сезону 2014-2015 року.

Зокрема, у цей період була проведена масштабна реконструкція газових котелень в освітніх і медичних закладах Волинської області. За державні кошти твердопаливне обладнання встановили на 12 об’єктах: у школах сіл Вербка, Льотниче, Хобултова, (Володимир-Волинський район), Видерта (Камінь-Каширський район), Велика Глуша (Любешівський район), Садів і Семенівка (Луцький район), Ружин і Селець (Турійський район), а також у Ківерцівському медичному коледжі, обласному центрі медико-санітарної первинної допомоги та наркодиспансері. Ще одна школа області – у селі Дубове на Ковельщині – відмовилася від газу 13 січня 2015 року.

Наприкінці жовтня на кошти інвесторів в селищі Березівка ​​були запущені три котельні на енергетичній лозі. Зокрема, для забезпечення теплом навчально-виховного комплексу ЗОШ I-III ступенів №1, спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату та Іваничівської центральної лікарні.

Значну економію вже відчувають і освітні заклади Житомирщини, які з початку опалювального сезону перейшли на альтернативні види палива (торф’яні пелети, торф’яні брикети, торф фрезерний паливний, енергетична лозу, деревні і агропелети). Так, перехід Попільнянської гімназії та Корнінського навчально-виховного комплексу № 1 на торф’яні пелети дозволив майже втричі зменшити витрати на опалення. Твердопаливне обладнання в обох навчальних закладах встановив інвестор, який, забезпечивши котельню операторами, продає освітянам тепло по лічильнику.

Читайте також: Перехід Житомирщини на альтернативні види палива

5 січня 2015 запрацювала котельня на твердому паливі в Попільнянській загальноосвітній школі № 2. В даний час триває встановлення твердопаливних котлів в Саверецькій і Ходорківській школах.

У той же час на Житомирщині мають намір перевести на торф’яні пелети ще два медичних заклади. Цього року планують провести реконструкцію котельні Коростишівської центральної районної лікарні за 240 тис. грн і Андрушівської центральної районної лікарні – за 182 тис. грн.

Продовжують переходити на альтернативне паливо і освітяни Сумщини. Так, у селі Баничі Глухівського району успішно пройшла випробування котельня, договір на будівництво якої було підписано 10 жовтня. Зараз котел сумського виробництва системи Звягінцева, потужність якого становить 300 кВт, працює на дровах (може також працювати на торфі, пелетах, брикетах) і забезпечує теплом Баницький навчально-виховний комплекс. Проект був профінансований державою в обсязі 577 тис. грн.

Про встановлення сучасного енергозберігаючого обладнання піклуються і в Одеській області. Так, з обласного бюджету було виділено 150 тис. грн на розробку проектно-кошторисної документації з будівництва в Іванівському районі «альтернативних» котелень. Зараз завершується монтаж твердопаливної котельні в Коноплянській ЗОШ I-III ступенів, незабаром спорудження аналогічних об’єктів почнеться в Білчанському НПК “ЗОШ I-III ступенів ім. Олександра Одарія-дитячий садок” і Червонознам’янській ЗОШ I-III ступенів.

Ті ж області, де видобувають газ і нафту, не поспішають заміщати традиційні енергоресурси. Наприклад, на Полтавщині з 899 навчальних закладів 84 опалюються вугіллям, а 30 – електроенергією, з 938 медичних установ 319 працює на твердому паливі, а 32 – має електроопалення і, нарешті, тільки 10 з 486 комунальних котелень працює на альтернативному паливі. Це результат модернізації обласної теплоенергетики в 2012-2014 роках.

Перейшовши на тверде паливо, встановивши пункти погодного регулювання, освітні та медичні заклади України зможуть не тільки істотно поліпшити теплопостачання, але і вдвічі або навіть втричі скоротити витрати на нього.

Джерело: http://ecotown.com.ua/news/YAk-navchalni-ta-medychni-zaklady-Ukrayiny-vidmovlyayutsya-vid-rosiyskoho-hazu/