Україна має найбільший резерв розвитку біоенергетики порівняно з країнами ЄС

2 Липня, 2015

Україна має найбільший резерв розвитку біоенергетики порівняно з країнами ЄС

Сьогодні Україна використала доступні ресурси біомаси лише на 11 %, тоді як країни Європи вичерпали їх на 48 %.
 
Про це заявив старший науковий співробітник відділу відновлювальних органічних енергоносіїв, к.т.н. Інституту відновлювальної енергетики НАН України Микола Жовмір на конференції “Енергоефективні екотехнології” в Івано-Франківську.
За його словами, біоенергетика в Україні порівняно з країнами ЄС має значний резерв розвитку. Наша країна більшою мірою використовує як біомасу відходи сільськогосподарського виробництва, тоді як Європа споживає деревину.
Сьогодні використання біомаси європейськими країнами в середньому становить 8,4 % від усіх джерел енергії, навіть, в індустріальній Німеччині цей показник фіксується на рівні 8 %. У окремих членів Євросоюзу така частка сягає 25-28 %.
Натомість в Україні біомаса, яка може бути сировиною для виробництва не лише електричної та теплової енергії, а й для отримання біопалива на транспортні потреби, використовується на рівні 1,6 %.
Окремі області нашої країни мають досить високу оцінку потенціальних об’ємів біомаси. За словами Миколи Жовміра, ресурси біомаси на Івано-Франківщині становлять 800 тисяч тонн, а системне використання ВДЕ в регіоні може забезпечити його потреби у тепловій та електричній енергії на 25 %.
Джерело: http://www.galka.if.ua/v-ukrayini-bioenergetika-porivnyano-z-krayinami-yes-maye-znachniy-rezerv-rozvitku-naukovets/