Активізація використання торфу у вітчизняній енергетиці для економії газу

19 Січня, 2016

Dem4uwun

Міністр енергетики Демчишин впевнений, що в цьому допоможе приватизація торфовидобувних підприємств.

Україні варто активізувати використання торфу у вітчизняній енергетиці. Про це під час Години уряду у Верховній Раді заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

“На даний момент, зменшуючи обсяг споживання газу, логічно було б використовувати ресурс, який є на території України. Калорійність, технологічні процеси забезпечують можливість заміщати в досить великому обсязі споживання газу”, – зазначив Демчишин.

За словами міністра, з 8 торфодобувних підприємств, які знаходяться під управлінням Міністерства енергетики, на жаль, тільки два працюють “більш-менш адекватно”.

“Шість підприємств з восьми – збиткові і знаходяться на різних етапах банкрутства, ліквідації, санації. Це той спадок, який я отримав, прийшовши в міністерство. На жаль, держава не було ефективним управлінцем таких підприємств. Тому я думаю, що процес приватизації може істотно вплинути на цей сегмент і дати йому нове життя “, – заявив міністр.

Він уточнив, що основні проблеми з торфовидобутку вирішуються на рівні місцевих рад. “Це землевідведення, це споживання. Тому що транспортування на відстань більше 200 км не вигідно економічно. Тому торф’яна промисловість – це питання місцевих органів самоврядування і рад. Приватизація дасть їм можливість більш ефективно цим займатися”, – резюмував міністр.

Нагадаємо, міністр енергетики раніше попередив про можливий дефіцит вугілля в Україні у зв’язку з припиненням поставок з Росії та з непідконтрольних територій Донбасу у відповідь на енергоблокаду Криму. За словами Демчишина, брак антрациту і необхідність купувати паливо в далекому зарубіжжі вплине на тарифи.

Джерело: http: //minprom.ua/digest/198523.html