Обласна рада не дозволила фірмі Ахметова видобуток на Рівненщині

15 Березня, 2016

torf_axmetovФірма заявляла про видобуток торфу, проте депутати були впевнені, що насправді йдеться про бурштин

Вчора депутати обласної ради відмовилися погодити надання надр у користування ТзОВ «ЮМДЖИ ТОРФ». Підприємство просило 207 гектарів в урочищі «Маяк», що поблизу Антонівки у Володимирецькому районі, для видобування торфу.

Проте голова екологічної комісії облради Володимир Валявка висловив припущення, що фірма, очевидно, хоче видобувати не так торф, як бурштин.

Окрім того, обласний департамент економіки надіслав в облраду висновок, що пакет документів, який надало підприємство, неповний.

ТзОВ «ЮМДЖИ ТОРФ» було засноване у Рівному минулого року. Згідно з даними держреєстру засновниками підприємства є ТзОВ “ЮМДЖИ ІНВЕСТ” і ТзОВ “ЮМДЖИ ПРОЕКТ”, власником яких є Ринат Ахметов.

Підприємство заявляло, що збирається видобувати на Володимиреччині 40 тис. тонн фрезерного торфу на рік, додаючи, що урочище має 909 тис. тонн запасів торфу, тобто його би мало вистачити на понад 20 років видобування. ТзОВ «ЮМДЖИ ТОРФ» планувало, що вкладе 4,8 млн. грн. у проект, а щороку зароблятиме 1,5 млн. грн., сплачуючи 270 тис. грн. податку на прибуток.

Джерело: http://rivnepost.rv.ua/lenta_msgshow.php?id=66644