ООН безкоштовно надає Житомиру 4 котли на біопаливі

8 Вересня, 2015

котли_місьрада

В рамках переведення бюджетних об’єктів на альтернативні види палива Житомир безкоштовно отримає чотири біопаливні котли.

Твердопаливне устаткування, яке може працювати на солом’яних пелетах, закуплене у рамках пілотного проекту “Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні”, меморандум про реалізацію якого було підписано між Житомирською міською радою та Програмою розвитку ООН 17 липня.
Як зазначає в. о. голови Житомира Любов Цимбалюк, з міського бюджету буде використано 500 тисяч гривень на розробку проектно-кошторисної документації та встановлення закуплених за кошти ПРООН котлів.
В свою чергу керівник проекту “Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні” Володимир Лященко зазначив, що право отримати біопаливне устаткування місто отримало завдяки рішучим крокам на шляху заміщення газу альтернативними джерелами енергії. За його словами, завдяки використанню біопалива у муніципальному секторі Житомир може стати першим в Україні енергетично незалежним обласним центром.
Володимир Лященко впевнений, що переведення трьох освітніх закладів: загальноосвітньої школи N1 на Мальованці(два котла), дитячого садка N10 та Житомирського національного агроекологічного університету – на солом’яні пелети дозволить Житомиру не лише економити значні кошти, а й суттєво зменшити шкідливі викиди в атмосферу.
Як зазначають у мерії, твердопаливні котли мають намір встановити ще до початку опалювального сезону 2015-2016 рр.

Джерело: http://ecotown.com.ua/news/ZHytomyr-bezkoshtovno-otrymaye-4-kotly-na-biopalyvi-vid-OON/