Опалення пелетами дешевше і економніше порівняно з опаленням газом

3 Липня, 2015

Сировина для пелет

Пелети – торф’яні гранули, спресовані під високим тиском. Пелети є дешевим екологічним паливом для обігрівання. Такий спосіб є вигідним та чистим. Опалювання пелетами є економнішим від традиційних способів опалення. Якщо попередньо використовували газ, то застосування пелет дозволить отримати економію до 40%.
Пелети дозволяють використовувати автоматизовані котли, котрі мають функцію саморозпалювання, автоматично підтримують температуру і гасять котел. Чищення пальника відбувається автоматично. Керувати таким котлом можна за допомогою мобільного телефону через інтернет.
Пелетні котли виготовляються для тих власників, котрі економлять свій час. Паливо не створює жодних перешкод для ефективної роботи навіть при споживанні тепла на рівні кількох кіловат. Такого результату не можна досягнути за допомогою звичайного котла.
Якщо бункер розміщений в самому котлі, то він приймає 10-30 кг палива, що забезпечує генерування тепла протягом 1-3 днів при середній завантаженості потужностей. Автоматизація подачі палива в котел забезпечується шнековою подачею. Зберігання і транспортування пелет не створює труднощів, оскільки паливо фасуються у мішки по 12-30 кг. Придбання пелет насипом потребує їх зберігання в окремому приміщенні, що пов’язано з можливістю попадання в приміщення невеликої кількості пилюки.
Використання пелетного котла не потребує особливих умов. Зазначимо, що відстань до найближчого горючого матеріалу не повинна бути меншою 50 см. Гіпсокартон відноситься до легкозаймистих матеріалів. Пелетні котли дають допустимий шум від роботи шнекової подачі і вентилятора. Незначна частка пилу може висипатись при завантаженні бункеру.
Пелетні котли доцільно використовувати паралельно з сонячними колекторами. Особливо це стосується будинків, де нагрівання води забезпечується котлом. В цьому випадку не виникне потреби розпалювати котел влітку, а достатньо буде застосовувати колектори. Якщо використовувати проміжний бак-акумулятор, то можна буде догрівати будинок від колекторів у весняний та осінній періоди.
Оцінити переваги пелет порівняно з іншим паливом можна за такими рівняннями:
– 2 кг пелет = 1 літр рідкого палива;
– 1,5 тони пелет = 1 тонна вугілля;
– 1,6 м3 дерева = 1,0 тонни торф’яних пелет;
– з 1000 кг спаленого палива виходить не більше 1,5 кг попелу.
Перехід на пелети зменшує емісію СO2 на 2,5 кг на кожному зекономленому літрі рідкого палива.
Джерело: http://ecotown.com.ua/news/Opalennya-peletamy-vyhidnishe-vid-opalennya-hazom/