Перехід Житомирщини на альтернативні види палива

12 Червня, 2015

Kotelnya

На Житомирщині активно впроваджуються рекомендації Уряду України щодо зменшення обсягів споживання природного газу та підвищення енергоефективності шляхом переходу на альтернативні джерела опалення (торф’яні пелети, торф’яні брикети, торф фрезерний паливний, деревні пелети, агропелети тощо).

Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

«Теплоенергетика Житомирської області представлена ​​936-ма котельними усіх форм власності, з яких 158 – комунальні. Теплокомуненерго забезпечує теплом міста Житомир, Новоград-Волинський, Малин, Коростень, Бердичів, Овруч, а також селища Новогуйвинське і Озерне Житомирського району. У 2013-му році теплокомунальна галузь Житомирщини використовувала 148 млн м3 газу, в тому числі 117 млн ​​м3 – для населення.

Північний сусід ставить перепони енергетичній незалежності нашої держави. Так, 16 червня минулого року Росія припинила поставки газу на територію України. Цю ситуацію ми повинні оцінювати глибше: «Зараз в Україні і, зокрема, у Житомирській області готуються до збирання зернових і, відповідно, потребують великої кількість газу для просушування зібраного зерна», – коментує ситуацію директор департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Геннадій Забродський .

При цьому керівник профільного підрозділу зазначає, що опалювальний сезон у державі та області розпочнеться з використанням природного газу.

Читайте також: Навчальні і медичні заклади Украины відмовляються від газу північного сусіда

«Уряд створив кризовий енергетичний штаб під керівництвом Віце-прем’єр-міністра і міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Гройсмана. Цей орган на державному рівні розглянув всі можливості проходження опалювального сезону. Так, враховуючи ситуацію, що склалася, прийнято рішення зменшити споживання природного газу на 30% до показників минулого року. Крім того, держава делегувала на місця повноваження по залученню коштів, які треба направляти на закриття нерентабельних котелень (така оптимізація вже проводиться в Житомирі, Малині та Бердичеві), заміну малоефективних котлів і, найголовніше, перехід на місцеві альтернативні види палива (торф’яні пелети, торф’яні брикети, торф фрезерний паливний, деревні пелети, агропелети тощо) », – пояснює він.

«На сьогодні, використовуючи інвестиції, ми готові перевести на альтернативні види палива 168 котелень. Зокрема, п’ять у Радомишльському та ще по три – в Брусилівському і Малинському районах. Дуже активно в цей процес включилось і місто Житомир. Згідно з рішенням сесії Житомирської міської ради, 5,7 млн. грн направлено на заходи з енергозбереження, – конкретизує директор департаменту, і додає: – Для виконання інвестиційної програми в повному обсязі нашому регіону необхідно 377 млн ​​грн ».

Читайте також: Відновлення роботи “Житомирторф” дозволить забезпечити область альтернативним паливом, а людей – робочими місцями, – Кривенко

Джерело: http://www.1.zt.ua/news/rizne/zhitomirshchina-postupovo-perehodit-na-alternativni-vidi-paliva.html