Підготовка торфовищ до пожежонебезпечного періоду

29 Березня, 2016

wluz

Рятувальники проводять роз’яснювальну роботу серед населення, яке чомусь вперто нехтує застереженнями та правилами пожежної безпеки й продовжує випалювати на своїх присадибних ділянках та полях сухе листя, траву тощо, чим, власне, і провокує масштабні пожежі в екосистемах, в тому числі і торф’яні пожежі.

wluz2

Вже зараз запроваджено постійний моніторинг ситуації на торф’яних полях на наявність загорянь з метою оперативного реагування та ліквідації таких пожеж на ранніх стадіях. Працівники ДСНС, управлінь водного господарства та голови сільських рад обстежують торф’яні поля, де можливе виникнення осередків торф’яних пожеж та визначають і створюють місця облаштування штучних підпірних споруд (загат) з метою підняття рівнів води у міжгосподарських та внутрішньогосподарських меліоративних каналах.

wluz1Робота проводиться з метою затоплення окремих територій торфовищ, де в минулі роки фіксувалися торф’яні пожежі, а також затримки на максимально тривалий час рівнів води в меліоративних каналах біля полів, де можливе виникнення нових осередків торф’яних пожеж. Як показує практика, в посушливий період за відсутності опадів впродовж тривалого часу меліоративні системи висихають, і подати воду для гасіння торф’яної пожежі неможливо. Відтак доставляти воду до осередків загорянь доводиться шляхом її підвезення, що для гасіння таких типів пожеж абсолютно неефективно, особливо, коли торф горить на значній території.

Джерело: http://polissya.net/news/mns-povidomlae/3048-na-volodumuretchuni-namagaytsia-vberegtu-torfovushcha-vid-zagoriannia.html