РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО РОЗВЕДЕННЯ ЛОХИНИ

14 Червня, 2016

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО РОЗВЕДЕННЯ ЛОХИНИ

Оригінальні, незабутні гастрономічні особливості смаку лохини оцінить кожен, хто її пробував. Ягоди лохини допомагають посиленню міцності капілярів, отриманню організмом вітамінів і мікроелементів, що позитивно впливають на щитовидну залозу і органи внутрішньої секреції. Окремі сорти сприяють лікуванню онкологічних захворювань. У нетрадиційній медицині лохина широко застосовується в якості урологічних і протицингових ліків, уповільнення запальних процесів. Відмінною особливістю ягоди є відсутність алергічних проявів після її вживання.

Підготовка ґрунту перед висаджуванням

Лохина – вимоглива рослина, якій для високого плодоношення потрібне підвищене кислотне середовище з постійною високою аерацією субстрату. Для висаджування лохини краще підійде легкий кислий ґрунт (рН 3,6-4,8). Найбільш продуктивний склад для розведення: верхової кислий торф + голки, кора, шишки, гілки (пропорція 1: 1) або верховий кислий торф + 10% ґрунту. Бажано вибрати сонячне або наполовину тіньове місце для висадки. Рослина дуже не любить затінені місця і улоговини з підвищеною заболочуваністю або застоєм вологи.

Розміщення ділянки

Саджанці лохини рекомендовано розміщувати на відстані 0,9-1,3 м один від одного. Міжрядковий інтервал – 1,5 м і більше. Діаметр посадочних лунок залежить від структури і щільності ґрунту і становить 0,7-1,3 м (важкий (глиняний) ґрунт – 1,1-1,3 м, легкий (піщаний і торф’яних – 0,7-0,9 м) . Глибина ями 0,5 м.

Підготовка поживного ґрунту

Найкращими складовими посадкового ґрунту служать: верховий кислий торф, хвоя, шишки, дрібні гілки, тирса хвойних порід, пісок. Категорично не рекомендується додавання в субстрат органічних добрив. Приготування посадкового ґрунту здійснюється шляхом перемішування складових. При цьому потрібно враховувати, що кількість ґрунту не повинна бути більшою 25%.

Висаджування

Перед висадкою розсадну ємність з саджанцем лохини рекомендується замочити водою на 30 хвилин, після чого саджанець висаджується в ґрунт. 1-2-х річний саджанець заглиблюється до 5 см, поливається водою і мульчується хвоєю, тирсою, стружкою, корою хвойних порід шаром 3-5 см.

Полив

Перший час (рік після висаджування в ґрунт) саджанець вимагає систематичного поливу кореневої системи, яка зосереджена в центрі. Полив рекомендується здійснювати дрібнодисперсійним розприскувачем 1-2 рази в тиждень (до 20 л води) в суху погоду. Слід пам’ятати, що особливо інтенсивний полив повинен відбуватися в період дозрівання врожаю і формування нових бруньок під урожай наступного сезону (липень-серпень), а, відповідно, отримання подвійного навантаження.

Підживлення

Лохину періодично (зазвичай ранньою весною) потрібно підгодовувати. Рекомендовані дози внесення комплексних мінеральних добрив:
• 2-х літня рослина – 25-30 мг;
• 3-х літня рослина – 50-60 мг;
• 4-х літня рослина – 100-120 мг;
• 4-х літня рослина – 400-480 мг;
• 6 і> літня рослина – 800-960 мг.

Запилення

Для отримання стабільних високих врожаїв необхідно висаджувати на ділянці кілька сортів, оскільки лохина – частково самобесплідна культура, тобто самозапилення впливає на поступове зменшення кількості і якості врожаю.