Що варто знати і враховувати при утепленні житла металопластиковими вікнами?

1 Березня, 2016

okna_montaj

Замінити вікна зараз досить просто. Достатньо зробити замовлення, і спеціалісти фірми проконсультують, зроблять заміри, оформлять замовлення, виготовлять і встановлять їх. Металопластикові вікна мають багато переваг, це і прекрасна теплоізоляція, висока герметичність і довговічність, але всі ці якості можуть бути зведені нанівець при неякісній гідроізоляції при проведенні монтажних робіт.

Традиційно всі роботи зводяться до заповнення зазорів піною між віконним блоком та стіною, іноді навіть не зрізавши її надлишки. При акуратній роботі це вважається якісною ізоляцією, що гарантує надійну перешкоду на шляху холодного повітря та вологи.

Але, по-перше, піна руйнується під дією сонячного світла та атмосферного впливу. По-друге, піна не являється гідроізоляційним матеріалом. При використанні однієї тільки піни відбувається вологообмін між вулицею та будинком. Повітря з підвищеним вмістом вологи потрапляє у шар піни, куди з іншої сторони вже проник холод, і в результаті ми маємо випадіння конденсату як на монтажних швах, так і на укосах. Потім крапельки вологи перетворюються у плями плісняви, що ще більше погіршує ситуацію. Тобто, причиною мокрих укосів може бути не тільки недостатнє провітрювання кімнати, але й відсутність якісної гідроізоляції вікна.

Щоб після того, як монтажники встановлять вікна, не ламати собі голову, як гідроізолювати монтажні шви, краще завчасно домовитися (навіть за додаткову плату), щоб установка вікон проводилася одночасно з їх гідро- і пароізоляцією.

Що повинні зробити монтажники при установці вікон?

Для того, щоб пластикове вікно служило довго, захищало приміщення від вологи і холоду, зберігало тепло всередині, монтаж повинен виконуватись з тришаровим швом.

okna_montaj1

Перед початком монтажу потрібно підготувати віконний проріз. Перевірити вертикальні монтажні поверхні віконного прорізу з допомогою рівня. Очистити поверхні від сміття та обробити ґрунтовкою.

Зовнішній ізоляційний шар створюється за допомогою водонепроникної паропроникної ПСУС – попередньо стисненої ущільнювальної стрічки. Ця стрічка на будівництві використовується в якості ущільнювача віконних і дверних блоків, ізоляції стиків та захисту їх від проникнення вологи та ультрафіолетових променів. ПСУС наклеюється на віконну раму по її зовнішньому периметру за допомогою самоклеючого шару на самій стрічці.

okna_montaj2

З внутрішньої сторони рами по торцю наклеюється паронепроникна двостороння стрічка у вигляді букви П з невеликим запасом по кутах. Вона забезпечує внутрішній захист монтажного шва від вологи.

okna_montaj3

Віконний блок встановлюється у віконний проріз, тимчасово закріплюється і вирівнюється по горизонталі за допомогою опорних клинків низької теплопровідності, які не видаляються після монтажу. Потім віконний блок виставляється по вертикальному рівню. Після вирівнювання потрібно повністю закріпити віконну раму за допомогою кріпильних елементів.

Встановити дифузійну паропроникну стрічку під відлив для гідроізоляції зовнішнього монтажного шва від зовнішньої вологи.

okna_montaj4

Шов потрібно зволожити і заповнити піною зигзагоподібними рухами знизу вверх, контролюючи повноту заповнення шва.

Розмістити металізовану стрічку під підвіконням для попередження попадання в шов вологи з приміщення і зменшення втрат тепла монтажного шва.

okna_montaj5Після повної полімеризації монтажної піни у шві її потрібно закрити двосторонньою паронепроникною стрічкою шляхом приклеювання до віконного прорізу. Так забезпечується внутрішній захист монтажного шва.

okna_montaj6

Потім встановити підвіконня, відливи і відкоси.

Правильно встановлене вікно буде забезпечувати хороший захист від шуму, не допускатиме попадання вологи в приміщення і збереже тепло і затишок у вашому домі.

Ознайомитися із повними вимогами Держстандарту України щодо монтажу вікон можна у ДСТУ Б В.2.6-79:2009: “Шви з’єднувальні місць примикань віконних блоків до конструкцій стін”.

Джерело: http://ecotown.com.ua/news/Na-shcho-zvernuty-uvahu-pry-ustanovtsi-plastykovykh-vikon/