Сорбційні якості торфу

10 Травня, 2016

Сорбційні якості торфу

Сорбент торф’яний для збору нафти.

Вченими розроблено сорбент на основі торфу сто грамів якого можуть видалити кілограм нафти.

Сорбент, розроблений вченими призначений для очищення водної поверхні від нафтових забруднень при аварійних розливах нафти, а також від вуглеводневих плівок. Продукт виробляється на основі верхового торфу низького ступеня розкладання (5-10%), модифікованого для додання йому гідрофобних властивостей, що володіє високою пористістю і сорбційною здатністю по відношенню до нафтових вуглеводнів. Час насичення сорбенту нафтою до граничної величини становить 5-10 хвилин. При його виготовленні використовується технологія, що не порушує структуру торфу, можливо отримання розсипної або гранульованої форми.

Інші природні органічні сорбенти – активоване вугілля, солом’яна і очеретяна січка, деревна тирса, лушпиння, гречка і так далі – мають більш низьку нафтоємність (0,5-2,7 г нафти/г), гідрофільність, що приводить до часткового вивільнення нафти, а також втрати плавучості.

На відміну від синтетичних сорбентів, які погано розкладаються в природних умовах і вимагають подальшої утилізації, торф’яний – екологічно безпечний. Крім того, синтетичні сорбенти з однаковою інтенсивністю поглинають нафту і воду, торф ж ефективно збирає саме розлив з водної поверхні. Забруднена акваторія покривається порошком, який може зберігатися на поверхні 30 діб і більше, до декількох років.

sorbent2

Сорбент торф’яний гранульований.

Гранули торфу мають пористу структуру, що дозволяє максимально ефективно поглинати аміак і сірководень. Володіючи унікальними властивостями гранульовані адсорбенти застосовуються для поліпшення мікроклімату в приміщеннях птахофабрик, свинокомплексів, конезаводів, домашнього подвір’я.

sorbent3

Сорбент торф’яний для очищення повітря.

Торф, як органічний, пористий матеріал є фільтром, що поглинає багато шкідливих, неприємно пахучих хімічних сполук. Дозволяє ефективно очищати та дезодорувати повітря. Застосування його в побуті (холодильниках, туалетах, шафах з харчовими відходами, ванних кімнатах, в горщиках з рослинами) є корисним засобом поліпшення навколишнього середовища.

sorbent4

Сорбент торф’яний – наповнювач в біотуалети.

Торф – це загальновідомий і популярний ще з 19-го століття матеріал, який застосовується в усьому світі в туалетах, як матеріал ідеально підходить для компостування в сільському господарстві, приватних подвір’ях, дачних ділянках, птахівницьких та тваринницьких фермах. Тому його застосування дозволяє вирішити одночасно дві задачі: перша – очистити повітря від шкідливих неприємних запахів, друга – отримати ефективне органічне добриво.

Джерело: http://nppekspro.com/sorbenty