Схвалено Національний план дій з енергоефективності на період до 2020 року

16 Лютого, 2016

Схвалено Національний план дій з енергоефективності на період до 2020 року
На черговому засіданні Кабінету Міністрів України схвалено проект розпорядження «Про Національний план дій з енергоефективності на період до 2020 року», який розроблявся спільно  з європейськими та вітчизняними експертами і науковцями.
Згідно з Планом, передбачено досягнення у 2020 році національної індикативної мети щодо енергозбереження у розмірі 9% від середнього показника кінцевого внутрішнього енергоспоживання за період протягом 2005–2009 рр., що становить 6,5 млн. тонн нафтового еквіваленту.
Крім того, Національний план дій  визначає проміжну мету – у 2017 році скоротити енергоспоживання в розмірі 5%.
Досягти цих показників планується шляхом реалізації заходів у чотирьох основних секторах кінцевого споживання енергії. Перший – побутовий сектор, у якому очікується найбільший ефект. Далі сектор послуг, до якого входить енергоспоживання бюджетних установ, а також у промисловості та  транспорті.
До основних таких заходів експерти віднесли:
  • Сприяння залученню інвестицій в термомодернізацію житлових будівель та у будівництво споруд з близьким до нульового споживанням енергії.
  • Адаптація стандартів палива та технологій його використання до європейських.
  • Запровадження сертифікації енергетичної ефективності будівель,  системи  енергоаудиту та енергоменеджменту.
  • Встановлення мінімальних вимог до енергоефективності будівель та енергоспоживчих продуктів (обладнання).
  • Забезпечення функціонування системи енергетичного маркування електрообладнання побутового призначення.
  • Забезпечення 100-відсоткового комерційного обліку споживання газу, теплової енергії та води і впровадження рахунків про оплату спожитої енергії з інформаційно-аналітичними даними щодо динаміки обсягів споживання енергії та комунальних послуг.
Довідково: прийняття Україною Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року є одним із основних зобов’язань в рамках імплементації Директиви 2006/32/ЄC щодо енергетичної ефективності кінцевого використання енергії та енергетичних послуг. Імплементація цього документу передбачена Угодою про Асоціацію, в рамках реалізації  Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.
Джерело: http://ecotown.com.ua/news/Skhvaleno-Natsionalnyy-plan-diy-z-enerhoefektyvnosti-na-period-do-2020-roku/