Теплоізоляційні плити з торфу

21 Червня, 2016

 

Торф’яні теплоізоляційні вироби виготовляють у вигляді плит, шкаралуп і сегментів. Переважне поширення набули плити розміром 1000х1000х30 і 1000х500х30 мм. Плити застосовують для теплової ізоляції конструкцій промислових об’єктів, будівель холодильників і холодильних установок. Вони також можуть бути використані для теплової ізоляції поверхонь промислового обладнання і трубопроводів (шкаралупи, сегменти) з температурою не більше 100°С.

Теплоізоляційні плити з торфу

Залежно від призначення торф’яні теплоізоляційні плити виробляють наступних типів: водостійкі, важкозаймисті, біостійкі, комплексні, що мають дві або три з зазначених вище властивостей, і звичайні. Випуск цього виду виробів зменшується в зв’язку з скороченням сировинної бази і закриттям ряду підприємств.

Властивості торф’яних плит визначаються головним чином якістю торфу. Пористість торф’яних теплоізоляційних плит характеризується однорідною волокнистою структурою. Абсолютне значення пористості торф’яних плит коливається в межах 84-91%. По середній щільності торф’яні плити відносять до групи високоефективних теплоізоляційних матеріалів. Міцність торф’яних плит при вигині становить 0,3-0,5 МПа, що забезпечує задовільні умови для їх транспортування і монтажу.

pluta2

Водопоглинання торф’яних плит високе і за добу складає 170-190%, а водостійких, одержуваних при введенні в формувальну масу гідрофобних добавок – 50%. Теплопровідність торф’яних плит в сухому стані становить 0,052-0,075 Вт/м°С. Це пояснюється їх змішаною дрібнопористою структурою і органічним походженням твердої фази. Вогнестійкість торф’яних плит невелика. Вони є горючих матеріалом. Їх температура займання близько 160 °С, а самозаймання – близько 300 °С.

pluta1

Технологія торф’яних теплоізоляційних плит має різновиди. Плити можна виготовляти двома способами: мокрим при базовій вологості торфу і сухим, коли торф попередньо підсушують до вологості 40-50%. В даний час поширення набув мокрий спосіб, що забезпечує кращу якість виробів. Мокрий спосіб отримання торфоплит полягає в змішуванні подрібненого торфу з великою кількістю води і наступному видаленні її при пресуванні і сушці виробів.

Джерело: http://msd.com.ua/texnologiya-teploizolyacii/torfyanye-teploizolyacionnye-izdeliya/