Торфобрикетному заводу пропасти не дадуть

5 Квітня, 2016

TorfozavodСмолинський торфобрикетний завод – один з двох, що лишилися на Чернігівщині. Фактично справа йшла до свідомого банкрутства, щоб потім дешево його приватизувати.

Однак небайдужі працівники заводу та місцеві політики не дали здійснитися намірам і до справи порятунку заводу підключили обласну раду. Робоча група, очолювана заступником голови Арсеном Дідуром, проводила зустрічі з усіма зацікавленими сторонами, виїздила на підприємство і ось справа дійшла до підписання документа. 21 березня відбулося засідання робочої групи, на якому укладено меморандум про співпрацю між Чернігівською обласною радою, державним підприємством “Чернігівторф”, трудовим колективом дільниці з видобутку та переробки торфу с.Смолин ДП “Чернігівторф” та Смолинською сільською радою.

Серед основних узгоджених намірів – підписання угоди про соціально-економічне співробітництво між ДП “Чернігівторф” та Смолинською сільрадою, укладання колективного договору з трудовим колективом, погашення заборгованості із заробітної плати працівників підприємства. А також згідно з галузевою угодою, колективного договору та за умови виконання Плану виробництва торфопродукції на дільниці з видобутку і переробки торфу заплановано збільшення заробітної плати працівникам виробничого підрозділу підприємства в с.Смолин. Крім того, визначено низку інших напрямів співробітництва, метою яких є створення умов для стабільної роботи підприємства, покращення виробничої бази та зменшення енергоємності виробництва торфопродукції.

В свою чергу обласна рада взяла на себе зобов’язання сприяти розв’язанню проблем у фінансовій сфері підприємства, ініціювати розробку обласної цільової Програми “Торф Чернігівщини”, проводити спільно з громадськістю моніторинг та контроль за виконанням обов’язків, погоджених в документі, тощо.

Джерело: http://www.golos.com.ua/news/29600