Торф’яне протистояння на Чернігівщині

7 Червня, 2016

Dobuvannya_titul

На Чернігівщині, у селі Авдіївка Сосницького району – масово вивозять торф. Його аграрії купують як добриво. І заради цього, кажуть місцеві мешканці, перекопали не лише пасовище для корів, а й їхні городи.

Чергування в кілька змін. І блокування усіх під’їздів. Так селяни намагаються зупинити вивезення торфу з Авдіївських торфяників.
Нещодавно туди повадилися невідомі. Вони приїхали на джипі з чорними номерами, їздили й на болото.
Фермер Олексій Ященко каже: особисто він нарахував тридцять дев’ять вантажівок з торфом.
“Вони викопували так: знімали верхній шар ґрунту – це близько вісімдесяти сантиметрів, який їм не підходив, викопували низинний торф і возили КАМАЗами в сусідній ангар, що неподалік”, – говорить Олексій Ященко.
Селяни встигли заміряти глибину ями, звідки відбирали торф – майже чотири метри. Нині вона вже замаскована мулом з кар’єра. А ще ділки перекопали усе пасовище і залізли на городи людей. Поки бідкаються – до кар’єра під’їжджає виконавець робіт.
“Ось цей канал після чистки, ви бачите, який він став, це ще незавершені роботи, нам їх не дали чистити”.
Його підприємство – створено два місяці тому. Спецтехніки – немає. Та саме йому доручили почистити від мулу місцевий кар’єр.
“Ми приїхали у Сосницьке управління водного господарства, вони кажуть: є замулені канали та треба їх розчистити. ми звернулись у Сосницьке управління водних ресурсів, питаємо чи можемо зробити акт обстеження? Так можемо. Ми будемо виконувати цю роботу нашим коштом вашим ресурсом. Ви не проти – ні”, – говорить Антон Довгопол, співзасновник ТОВ “Екозем”.
Торф не відбирали, стверджує чоловік. Хоча, в сусідньому ангарі нашій знімальній групі охоронці показали його запаси. Тут же пакувальна машина, та наспіх залишені речі робітників.
“Жодних документів дозвільних чи дозволяючих проводити там якісь роботи – ми не надавали, і жодного договору про підряд ми не заключали, бо у нас навіть немає чим це робити – міжрегіональне відділення. Може мені стидно таке казати, але не має ні техніки, ні можливості виконувати ці роботи. Більше того, у них навіть немає фахових людей, які б могли це зробити”, – говорить Олександр Потапенко, заступник начальника деснянського басейного управління водних ресурсів в Чернігівській області.
Поліція вилучила всі запаси торфу й речові докази з ангару.
“Працівники цього підприємства незаконно зняли верхній шар ґрунту і видобували торф. Ми вилучили 32 тони запакованого торфу, який йшов на продаж, та близько 1000 тон нефасованого”, – говорить Сергій Бриль, речник ГУНП в Чернігівській області.
Поки триває слідство – селяни вирішили не знімати свої блокпости.

Джерело: http://podrobnosti.ua/2111746-na-cherngvschin-seljanam-nischat-gorodi-cherez-torf.html