У центрі Африки знайшли торфовище, яке за площею більше Великобританії

16 Січня, 2017

Kongo1
У віддалених болотах Конго вчені з Лідського університету та Університетського коледжу Лондона виявили торфовище площею 145 тис. куб. км

Область, яку займає це тропічне торфовище, перевищує площу Англії (130 тис. куб. км). Торфовище розташоване в центральній частині Конго. Викиди вуглекислого газу з нього складають 30 мільярдів тонн. Дослідницька група протягом трьох років вивчала заболочені тропічні ліси, щоб знайти зразки торфу для проведення лабораторного аналізу. Потім вчені об’єднали отримані результати зі супутниковими даними.

“Ми з’ясували, що торф у центральній частині Конго покриває колосальну кількість землі. Це найбільший торф’яний комплекс з усіх коли-небудь знайдених в тропіках. Ми також знайшли 30 мільярдів тонн вуглецю, про існування якого ще ніхто не знав. Дивно, що в 2016 році подібні відкриття все ще мають місце”, – повідомив автор дослідження Саймон Льюїс.

На це торфовище припадає майже 30% світового запасу вуглецю в торф’яній товщі. Вчені зазначили, що площа виявленого торфовища перетворює Центральну Африку в місце найбільш великого у світі торф’яного комплексу.

Джерело: http://espreso.tv/news/2017/01/12/u_centri_afryky_znayshly_torfovysche_yake_za_ploscheyu_bilshe_angliyi