ВРУ ухвалила закон про доступ громадян до інформації про тарифи на електроенергію, тепло, газ і воду

2 Лютого, 2016

Raxynku
Відтепер державні органи та органи місцевого самоврядування зобов’язані забезпечити безперешкодний і безкоштовний доступ громадян до інформації про ціни та тарифи на електроенергію, газ, тепло- і водопостачання. Таке рішення ухвалила Верховна Рада, підтримавши законопроект Президента.
За забезпечення доступу відповідальні державні органи та органи місцевого самоврядування, які встановлюють тарифи в цих сферах, а також суб’єкти господарювання, що ведуть діяльність у цих сферах.
Мова йде про законопроект №2505а від 14.08.2015 «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення».
Документ у другому читанні підтримали в цілому 242 народних депутата.
Таким чином, у відкритому доступі повинні бути ціни і тарифи, їх складові для всіх категорій споживачів, зміна цін і тарифів за останні п’ять років, частка і вартість електроенергії, виробленої генеруючими потужностями, в оптовій ціні на електроенергію, а також в середньозваженій ціні на електроенергію для споживача.
Також органи зобов’язані надавати порівняння цін і тарифів на товари, роботи, послуги між різними регіонами країни, Україною та іншими державами на електроенергію, газ та тепло- і водопостачання.
Необхідно також надати інформацію про прогнози зміни цін і тарифів та обґрунтування необхідності таких змін.
Відповідно до закону, інформація повинна розміщуватися на офіційних веб-сайтах відповідних державних органів і органів місцевого самоврядування, на інформаційних стендах та в ЗМІ.
Джерело: http://ecotown.com.ua/news/VRU-ukhvalyla-zakon-pro-dostup-hromadyan-do-informatsiyi-pro-taryfy-na-elektroenerhiyu-teplo-haz-i-v/