Завдяки теплооптимізації в Житомирі енергоспоживання 24 навчальних закладів зменшиться на 60%

11 Серпня, 2015

Zhytomyr_foto
Житомир у цьому році планує зменшити рівень енергоспоживання 22-24 шкіл і дитячих садків на 60 % за рахунок термомодернізації.
Відповідний проект з підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста буде реалізовано за фінансової підтримки Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО), договір з якою обласний центр підписав у вересні 2014 року.
Згідно з документом, на термомодернізацію навчальних закладів Житомир отримає кредитні ресурси у сумі 3 млн євро і грантові кошти у розмірі 1,35 млн євро.
За словами першого заступника міського голови Сергія Сухомлина, реалізація проекту дозволить Житомиру зменшити споживання енергоресурсів на 60% – і, як результат, економити на енергоносіях близько 12 млн гривень щорічно. На додачу, такі заклади зможуть забезпечити дітям набагато комфортніші умови навчання.
grafik
В ході розробки проектно-кошторисної документації кількість бюджетних будівель, в яких планувалося провести термомодернізацію, збільшилась з 18 до 22. Документи на ще дві будівлі Житомир готує для резерву.
У 2015 році планується завершити реалізацію й пілотного проекту з термомодернізації дошкільного навчального закладу №63. У минулому році на впровадження енергоефективних заходів дитячий садок отримав 1,9 млн гривень безповоротної фінансової допомоги від Німецького бюро технічного співробітництва (GIZ). За словами Сергія Сухомлина, оцінивши підхід Житомира до раціонального використання коштів і збільшивши суму фінансування на 500 тис. гривень, фонд забезпечив дитячий заклад сонячними колекторами. Відтак ДНЗ №63 цілий рік матиме гарячу воду без жодних витрат місцевого бюджету.
Джерело: http://ecotown.com.ua/news/Enerhospozhyvannya-24-navchalnykh-zakladiv-ZHytomyra-zmenshytsya-na-60-zavdyaky-termomodernizatsiyi/