Пільги на тверде паливо та скраплений газ у 2015 році

4 Серпня, 2015

Pilgi

Відповідно до ст. 102 Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007р. №77 “Про затвердження Порядку надання пільг на придбання твердого палива за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам” виплата пільг на тверде паливо та скраплений газ буде проводитися готівкою, виходячи із розрахунку вартості однієї тони твердого палива та одного балону скрапленого газу в рік.

Для призначення пільг з придбання твердого палива, скрапленого балонного газу особи звертаються до сільських, селищних рад, за зареєстрованим місцем проживання з відповідною заявою, до якої додають довідку про наявність у житловому приміщенні пічного опалення. Особи, які мають право на відповідні пільги згідно з кількома законами, реалізують таке право за одним законом за їх вибором.

 Сільські, селищні  ради складають список осіб окремо за кожною пільговою категорією населення. Категорії осіб, які мають право на отримання компенсації на придбання пільгового твердого палива:

 – інваліди Великої Вітчизняної Війни (100%),

– учасники бойових дій (75%),

– учасники війни та сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни (50%),

– ветерани військової служби та органів внутрішніх справ (50%),

– особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорій,

–  багатодітні сім’ї (50%) .

В 2015 році виплата на тверде паливо та скраплений газ буде проводитися в таких розмірах

 На вугілля:

– інваліди війни, сільські педагоги та медики на пенсії  –  1221,74 грн.;

– учасники бойових дій – 916,31  грн.;

– члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, учасники війни, ліквідатори аварії на ЧАЕС, ветерани військової служби та органів внутрішніх справ, багатодітні сім”ї – 610,87 грн.

2) На скраплений газ:

– інваліди війни -156,75  грн.;

– учасники бойових дій – 117,56 грн.;

– члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, учасники війни,

 багатодітні сім”ї – 78,38 грн.

З 1 січня 2015 року набув чинності Закон України  “ Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України ” від 28 грудня 2014 р. № 76-VIII. Відповідно до норм цього закону пільги  окремим  категоріям  громадян  надаватимуться за умови, якщо розмір  середньомісячного  сукупного  доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.  Водночас, Прикінцевими положеннями цього закону установлено, що норми цього Закону в частині врахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї при наданні пільг набувають чинності з 1 липня 2015 року.

Джерело: За даними управління соціального захисту населення