Cаджанці лохини

Cаджанці лохиниПропоновані саджанці лохини мають закриту кореневу систему, оскільки ростуть в різного об’єму пластикових горщиках, розміри яких залежать від віку рослини і розвиненості пагонів. Посадковий матеріал готовий до пересадки в будь-який час вегетаційного періоду.

Пропозиція по саджанцям лохини на весну 2021 року

Блюджей (ранній)      2-2,5 роки  1,5 л контейнер   70 грн./шт.

Блюголд (середній)    2-2,5 роки  1,5 л контейнер   70 грн./шт.

Блюголд (середній)    3-3,5 роки  3,0 л контейнер   120 грн./шт.

Блюкроп (пізній)        1-1,5 роки  0,5 л контейнер   45 грн./шт.

Блюкроп (пізній)        2-2,5 роки  1,5 л контейнер   70 грн./шт.

Блюкроп (пізній)        3-3,5 роки  3,0 л контейнер   100 грн./шт.

Деніс Блю (середній) 1-1,5 роки  0,5 л контейнер   45 грн./шт.

Деніс Блю (середній) 2-2,5 роки  1,5 л контейнер   70 грн./шт.

Чандлер (пізній)         1-1,5 роки  0,5 л контейнер   45 грн./шт.

Чандлер (пізній)         2-2,5 роки  1,5 л контейнер   70 грн./шт.

Перед придбанням і посадкою лохини слід врахувати ряд нюансів. Обов’язково слід потурбуватися про правильний ґрунт місця зростання лохини. Історично і генетично ця рослина еволюціонувала в лісі і на болотах, тому логічно, що ґрунт з цієї місцевості найбільш сприятливий для саджанця. У лісі родючим ґрунтом служить лісова підстилка (хвойний опад), а на болоті – верховий торф. Найкращим субстратом для посадки саджанців лохини буде суміш верхового торфу і хвойного опаду в співвідношенні 1:1. При відсутності лісової підстилки можна використовувати соснову тирсу і пісок.

 

Другим аспектом є правильний вибір місця зростання. Лохина повністю розкриє свій потенціал зростання і врожаю на сонячному, прихованому від вітрів місці. Рослина погано переносить окультурений ґрунт, на якому раніше вже вирощувалися овочі і фрукти. Кращим варіантом буде цілинна ділянка землі.

 

Третім важливим нюансом є розміри посадкової лунки. З безлічі пропонованих рекомендацій і технологій можна зробити висновок, що мінімальні габарити лунки повинні бути 60х60 сантиметрів, а глибина – 50 сантиметрів, що в об’ємі становить 180 літрів. Шляхом нескладних підрахунків визначаємо кількість складових посадкового гранту. Якщо прийнято рішення використовувати верховий торф і хвойний опад, то його, відповідно, потрібно по 90 літрів на одну лунку. Габарити лунки багато садівників рекомендують 80-100 см, що позитивно позначається на зростанні і продуктивності куща, але збільшує фінансові витрати на закладку ягідника. При габаритах 80 см – об’єм лунки складе 320 літрів, при 100 см – 500 літрів. З огляду на розміри дорослого плодоносного куща, відстань між лунками і рядами повинна становити не менше 1,0-1,2 метра.

 

Наступний етап підготовкипридбання саджанців лохини. Завдяки селективній роботі, сортів лохини існує безліч. Відмінності між ними – в термінах цвітіння, дозрівання, розмірах, продуктивності. Вибір – залежить виключно від Ваших переваг. Для його полегшення ми надаємо інформацію про терміни цвітіння і дозрівання різних сортів.

ТЕРМІНИ ЦВІТІННЯ КУЩІВ ЛОХИНИ

Cаджанці лохини

ТЕРМІНИ ДОЗРІВАННЯ КУЩІВ ЛОХИНИ

Cаджанці лохини

Завершальний етаппосадка. Обов’язковою умовою є розмочування контейнера з саджанцем в воді протягом 10-15 хвилин, що полегшить виймання коренів і їх подальше розправлення. Якщо не врахувати цей нюанс, то можна пошкодити кореневу систему або перешкодити подальшому правильному її розгортанню і розростанню. Розміщуємо саджанець трохи нижче поверхні лунки і акуратно розрівнюємо коріння. Ущільнюємо і поливаємо кущ. На завершення рекомендується замульчувати площу навколо куща хвойним опадом, тирсою, корою, що дозволить зберегти вологу і надалі буде додатково окислювати і удобрювати ґрунт.