Україна шукає альтернативу російському газу – доцільно переходити на торф і пелети

20 Липня, 2015

Газ-плита1

У відомствах задумалися, як країна переживе прийдешню зиму. З цією метою вже розробляється план з енергозбереження та заміщення газу.

Україна зайнялася розробкою плану проведення опалювального сезону без російського газу. Відповідне доручення віце-прем’єр Володимир Гройсман днями вже роздав відомствам. “Забезпечення стабільної роботи паливно-енергетичного комплексу, особливо в осінньо-зимовий період – завдання, поставлене міністрам під їх особисту відповідальність”, – заявив Гройсман на засіданні енергетичного кризового штабу. Відомствам доведеться впровадити комплекс заходів з енергозбереження, а також забезпечити альтернативні поставки газу і його заміщення іншими енергоносіями.

На думку експертів, ініціатива Гройсмана цікава, але за кілька місяців її реалізувати неможливо. “Щоб позбутися російського газу, мало навіть трьох-п’яти років. Адже за цей час Україна повинна перепрофілювати котли із споживання газу на вугілля або водовугільне паливо, торф, пелети. Крім того, треба проводити тепломодернізацію будинків і перепрокладку теплотрас. А це мільярди гривень “, – розповів нам директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

Читайте також: На газовому пайку: Україна переходить на солому, торф і вугілля

Джерело: http://www.segodnya.ua/ukraine/eksperty-ukraina-ishchet-alternativu-rossiyskomu-gazu-mozhno-perehodit-na-torf-i-pellety-530804-530804.html